Волноваха. Волноваський ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1

Національний портал з імунізації

Чи необхідна дорослим вакцинація?
Так, абсолютно необхідна. На жаль, міф про те, що вакцинація нібито потрібна лише дітям, залишає багато дорослих людей беззахисними перед небезпечними хворобами. Імунізацію призначено не лише для дітей. Захист від деяких вакцин, введених у дитячому віці, може з часом знижуватись. Здорова людина може піддаватися ризику певного вакцинокерованого захворювання через свій вік, професію, спосіб життя, подорожі чи стан здоров’я. Всі дорослі потребують імунізації для запобігання серйозним захворюванням, які можуть призвести до порушення стану здоров’я, тимчасової втрати працездатності та фінансових збитків.
Ознайомитися більш детально з інформацією можна за посиланням https://vaccine.org.ua/pro-vakczynacziyu/about-vaccination/

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:
☑︎ укус;
☑︎ подряпину та мікроушкодження шкіри;
☑︎ потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.
У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.
Для профілактики сказу необхідно:
☑︎ регулярно вакцинувати свійських тварин;
☑︎ уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами.
Стережіться безпритульних, а тим більше диких тварин, які не бояться самі до вас підійти. Більше інформації ви можете отримати на сайті Національного порталу з імунізації https://vaccine.org.ua/

Вакцинація є одним з геніальних винаходів людства, які дозволили суттєво знизити дитячу смертність у світі. Згідно з даними ВООЗ імунізація зберігає від 2 до 3 мільйонів дитячих життів щороку.
Чому дорослим варто вакцинувати дитину?
☑︎ Вакцинація може захистити її від ускладнень небезпечних захворювань, госпіталізації та смерті.
☑︎ Вакцинація заощаджує час та бюджет родини, дозволяючи скоротити кількість робочих та навчальних днів, втрачених через хворобу.
☑︎ Вакцинація захищає не тільки вашу дитину, а й тих дітей та дорослих з її оточення, які через реальні медичні протипокази чи малий вік не можуть бути вакциновані.
☑︎ Вакцинація має додаткові переваги для здоров’я. Наприклад, згідно з результатами наукових досліджень у вакцинованих дітей рідше розвиваються хронічні алергічні захворювання, а вакцинація немовлят від ротавірусу знижує шанси на розвиток в них цукрового діабету 1 типу.
☑︎ Вакцинація дозволяє віддати дитину в садочок чи школу у випадку переїзду за кордон до країн, де щеплення є обов’язковою умовою для відвідування дитячих навчально-виховних закладів.
Всі вакцини, які держава закуповує за кошти державного бюджету, є якісними та безпечними та обов’язково проходять сертифікацію згідно зі стандартами GMP (Good manufacturing practice – належної виробничої практики).
Ознайомитися більш детально з інформацією можна на сайті національного порталу з імунізації https://vaccine.org.ua/

Імунізація
Інфекційні хвороби небезпечні своїми ускладненнями, що можуть призвести до інвалідності, а деякі — навіть до смерті. Інфекційні хвороби, від яких (або від тяжких ускладнень яких) можна захиститися за допомогою імунізації, передаються від інфікованої особи до здорової, як правило, повітряно-крапельним шляхом.
Імунізація (за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я) — це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби, і який зазвичай здійснюється шляхом введення вакцини.
До інфекцій, яким можна запобігти щепленнями, належать: кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, краснуха, гепатит B, гемофільна інфекція, пневмококова інфекція, менінгококова інфекція, ротавірусна інфекція, вітряна віспа, гепатит A, папіломавірусна інфекція та інші.
Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби.
Вакцинація має на меті захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї.
Дитина, яка не отримала щеплення проти тих чи інших інфекцій, наражається на великий ризик захворіти, особливо якщо таких дітей стає з року в рік більше.
Застосування вакцин знижує вірогідність поширення відповідних інфекцій у сотні разів. На сьогодні альтернатив вакцинації з метою профілактики захворювання на відповідні інфекції немає.
Ризик поширення захворювань серед дітей, які не отримали щеплення, значно вищий, ніж у захищених шляхом вакцинації.
Для того, щоб отримати більш детальну інформацію, пропонуємо ознайомитися з інформаційним бюлетенем "Імунопрофілактика" https://vaccine.org.ua/.../2023/10/imunoprofilaktyka.pdf