Волноваха. Волноваський ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1

Соціально-психологічна служба школи

Розірвати коло насильства можливо! Залякування кривдника діють лише доти, доки жертва їх замовчує. Якщо вам довелося зіштовхнутися з фізичним, сексуальним, психологічним або економічним насильством, не залишайтеся з проблемами наодинці. Зверніться по допомогу до кваліфікованих спеціалістів, які зможуть дати пораду та підтримати у скрутний час.
Гарячі лінії й телефони довіри працюють цілодобово та є безплатними. Консультацію юриста або психолога можна отримати за наступними номерами:
1. Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації: 0-800-500-335 (зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).
2. Телефон інформаційної лінії центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги: 0-800-213-103.
3. Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547.
4. Гаряча лінія психологічної підтримки для чоловіків: 2345* (для абонентів Vodafone та Lifecell), +38 (067) 752 23 45 (для абонентів "Київстар").
5. Гаряча лінія з питань сексуально-репродуктивного здоров'я: 3033.
6. Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 116 111, 0 800 500 225.
7. Телефон інформаційної лінії центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги: 0-800-213-103.
8. Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Волноваської міської військово-цивільної адміністрації (координація суб’єктів взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або гендерно зумовленому насильству): +38(066) 684-37-10.
9. Служба у справах дітей Волноваської міської військово-цивільної адміністрації: +38(095) 723-08-26.
Соціально-психологічну та медичну допомогу надають наступні організації:
1. Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги: +38 044 281 32 31.
2. Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 116 111, 0 800 500 225.
3. Онлайн-платформа «Аврора»: https://avrora-help.org.ua/
4. Комунальне некомерційне підприємство “Центр первинної медико-санітарної допомоги Волноваської міської територіальної громади”: +38(093)767-08-60.
Також нагадуємо, що безпечний простір та своєчасну медичну допомогу забезпечують Національна поліція України, Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:
1. Екстрений номер виклику поліції – 102.
2. Швидка медична допомога – 103.
Бережіть себе та будьте здоровими!

У межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, що передбачає покращення психологічного стану здобувачів освіти, 25 січня у Волноваському ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 було проведено онлайн-захід “Стрес та шляхи його подолання”. Діти мали змогу прослухати навчальну лекцію та обговорити питання, що стосуються впливу гормонів на організм людини, взаємозв’язку фізичного та ментального здоров’я, а також шляхів подолання стресу.

Ментальне здоров’я — важлива складова щасливого життя кожної людини, бо є запорукою стресостійкості, продуктивної праці та реалізації творчих здібностей. Психічна стабільність індивіда гарантує безпеку та гармонійний розвиток всього суспільства. Ось чому дуже важливо слідкувати не тільки за фізичним станом, але й дбати про душевний спокій та рівновагу. Такий баланс забезпечить гарне самопочуття та особистісну цілісність. На сьогодні в Україні успішно впроваджено Всеукраїнську програму ментального здоров'я «Ти як?», що має на меті сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан. Ознайомитися з деталями програми можна за посиланням: https://www.howareu.com/